A tetők még fehérek

Karácsony estére minden szép fehér lett, 
Hótiszta tollpaplan takarta a földet. 
Álmos pelyhek szálltak színes gyertyafényben;
Az apró gyerekek csodálkozva néztek...
- Apa! Milyen szép ez?! 

De reggelre várt a sár, latyak mindenütt, 
- Látod gyermekem? Ilyen itt az élet! 
Bőrcsizmák, bakancsok, ember piszkos nyoma;
Aztán, ahogy kissé magasabbra nézek... 
A tetők még fehérek! 

Hát mégsem lett köröttünk beszennyezve minden! 
Bár az ember álnok, nem tiszteli a szépet,
És néha úgy látszik, a helyzet túl sötét lett, 
Nézz egy kicsit feljebb!
A tetők még fehérek.

Ha egy nap arra ébredsz: "Megint elrontottuk!" 
Hogy sosem lesz többé olyan tiszta minden, 
És kezdhetjük elölről... Újra az egészet! 
Nézz egy kicsit feljebb... 
A tetők még fehérek. 

Cs. G. 
2026. február

Halpiperkőc

A halbálban halk a nóta,
Szerte leng a halparóka;
Halkeringő szól a bálon,
Halkirálylány lesz a párom!

Halpiperkőc halcsikón jár,
Halkoldus meg haltalicskán;
Halpénzem dől, mint a tenger,
Irigy rám a sok-sok ember.

Halbulin dúl a tombola,
Csak úgy zeng a halzongora!
Halpezsgőmben halcseresznye,
Kiskertemben nagy medence,
Abban úszom reggelente!


Cs. G.
2026. február