Karácsony estére minden szép fehér lett,
Hótiszta tollpaplan takarta a földet.
Álmos pelyhek szálltak színes gyertyafényben;
Az apró gyerekek csodálkozva néztek...
- Apa! Milyen szép ez?!
De reggelre várt a sár, latyak mindenütt,
- Látod gyermekem? Ilyen itt az élet!
Bőrcsizmák, bakancsok, ember piszkos nyoma;
Aztán, ahogy kissé magasabbra nézek...
A tetők még fehérek!
Hát mégsem lett köröttünk beszennyezve minden!
Bár az ember álnok, nem tiszteli a szépet,
És néha úgy látszik, a helyzet túl sötét lett,
Nézz egy kicsit feljebb!
A tetők még fehérek.
Ha egy nap arra ébredsz: "Megint elrontottuk!"
Hogy sosem lesz többé olyan tiszta minden,
És kezdhetjük elölről... Újra az egészet!
Nézz egy kicsit feljebb...
A tetők még fehérek.
Cs. G.
2026. február