A halbálban halk a nóta,
Szerte leng a halparóka;
Halkeringő szól a bálon,
Halkirálylány lesz a párom!
Halpiperkőc halcsikón jár,
Halkoldus meg haltalicskán;
Halpénzem dől, mint a tenger,
Irigy rám a sok-sok ember.
Halbulin dúl a tombola,
Csak úgy zeng a halzongora!
Halpezsgőmben halcseresznye,
Kiskertemben nagy medence,
Abban úszom reggelente!
Cs. G.
2026. február
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Hozzászólás: