Heves melegben epedve, tenger mellett kerestem enyhelyet; de nem leltem enyhemet keresve sem.
Nem; cseppet se, nem!
E meleg rettenetes! Tervem nem feledve messzebbre mentem, de enyhelyet nem leltem messze sem.
Nem; cseppet se, nem!
Erre tengerbe mentem kedvemet feledve, tengercseppekkel befedve elernyedt testemet. De enyhet nem jelentett tengernek cseppje sem.
Nem; cseppet se, nem!
De nem engedhetek! Kedvem sem szeghetem... Hevertem, s hevertem egyre... Egyszerre este lett!
S enyhelyem ez esten tengernek csendje lett.
Cs. G.
2026 május 27-28.
Mi az, hogy költő? Nem tudom. Csak vannak dolgok, amiket le kell, hogy írjak. Talán Neked is vannak ilyenek :-})
Elestem
Minek is tagadnám?
Zakóztam egy nagyot!
És te? Most mit csinálsz?
Most, hogy padlón vagyok.
Cs. G.
2026. május
Zakóztam egy nagyot!
És te? Most mit csinálsz?
Most, hogy padlón vagyok.
Cs. G.
2026. május
Eredet
Eegyüvénk keletrül,
Kelet határibul,
Széles víg mezőkrül,
Sólymok szárnyaitul.
Vágtattunk, röptettünk,
Eccő mögérköztünk.
Eccő mögérközvén
Sátrakat fölvertünk.
*
Gyüttünk vót északrul
Zúgó fenyők közül,
Sok víz országibul,
Medvék erdeibül.
Gyalogszerrel gyüttünk,
Útban mögpihentünk,
Útban mögpihenvén
Kunyhót építöttünk.
*
Hajókkal dél felül
Délnek tengeribül
S Szamárháton gyüvénk,
Nagy magos hegyekbül.
Tengertül, hegyektül
Úszva, vándorolva,
Vihartól űzetvén
Itt lelénk otthonra.
*
Mink nyugotrul vagyunk,
Nyugotnak tájirul,
Messzi hegyeitül
Mezők virágitul.
Valaha, réges rég
Hadakozni gyöttünk;
Végre megnyugodván
Itt letelepödtünk.
*
Gyüvénk mindenfelől,
Ki innen, ki onnan,
Hazára találánk
Kicsiny Magyarhonban.
Cs. G.
2026 május
Zúgó fenyők közül,
Sok víz országibul,
Medvék erdeibül.
Gyalogszerrel gyüttünk,
Útban mögpihentünk,
Útban mögpihenvén
Kunyhót építöttünk.
*
Hajókkal dél felül
Délnek tengeribül
S Szamárháton gyüvénk,
Nagy magos hegyekbül.
Tengertül, hegyektül
Úszva, vándorolva,
Vihartól űzetvén
Itt lelénk otthonra.
*
Mink nyugotrul vagyunk,
Nyugotnak tájirul,
Messzi hegyeitül
Mezők virágitul.
Valaha, réges rég
Hadakozni gyöttünk;
Végre megnyugodván
Itt letelepödtünk.
*
Gyüvénk mindenfelől,
Ki innen, ki onnan,
Hazára találánk
Kicsiny Magyarhonban.
Cs. G.
2026 május
Gyermekek nyugtatója
Nem is olyan rég, még
Gyermekek nyugtatója volt;
Kislánynak, fiúnak,
Ha anyának dolga volt.
- Ne hisztizz Pistike!
Micsoda rossz gyerek?!
Na várj csak! Nesze, itt van
A pálinkás kenyered!
A suliban legfeljebb
Nem megy úgy a matek,
Csak most maradj nyugton,
Amíg boltba megyek!
Vasútállomáson hároméves forma
Kisfiú anyjával ül kint a padon ma.
- Ne hisztizz Zsombika!
Olyan rossz vagy, tudod?!
Na várj csak! Nesze, itt van
A mobiltelefonod!
Cs. G.
2026 május
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)