Gyermekek nyugtatója

Nem is olyan rég, még
Gyermekek nyugtatója volt; 
Kislánynak, fiúnak,
Ha anyának dolga volt.

- Ne hisztizz Pistike! 
Micsoda rossz gyerek?!
Na várj csak! Nesze, itt van 
A pálinkás kenyered! 

A suliban legfeljebb
Nem megy úgy a matek,
Csak most maradj nyugton,
Amíg boltba megyek! 

Vasútállomáson hároméves forma
Kisfiú anyjával ül kint a padon ma.

- Ne hisztizz Zsombika! 
Olyan rossz vagy, tudod?! 
Na várj csak! Nesze, itt van
A mobiltelefonod! 

Cs. G.
2026 május

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Hozzászólás: