Nem is olyan rég, még
Gyermekek nyugtatója volt;
Kislánynak, fiúnak,
Ha anyának dolga volt.
- Ne hisztizz Pistike!
Micsoda rossz gyerek?!
Na várj csak! Nesze, itt van
A pálinkás kenyered!
A suliban legfeljebb
Nem megy úgy a matek,
Csak most maradj nyugton,
Amíg boltba megyek!
Vasútállomáson hároméves forma
Kisfiú anyjával ül kint a padon ma.
- Ne hisztizz Zsombika!
Olyan rossz vagy, tudod?!
Na várj csak! Nesze, itt van
A mobiltelefonod!
Cs. G.
2026 május
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Hozzászólás: